Meizu PRO 5 z 5.7″ ekran AMOLED i 21 MP aparat idzie oficjalnie w cenie wywoławczej 438 dolarów

Meizu było bardzo zajęte w ostatnim czasie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że koncentrują się również na rynku indyjskim. MX5 flagowy został uruchomiony niedawno i ma się bardzo dobrze, dzięki temu, że jest wyposażony w moc w tak niskiej cenie i z najwyższej jakości wykonania. Wykorzystując sukces, Meizu rozpoczął nową linię urządzeń, które będą brać go w górę, jeśli chodzi o high-end specyfikacji, catering do tłumu, który chce najnowsze specyfikacje z eleganckim budynku – serii PRO. A już dziś pierwsze urządzenie PRO 5 w tej serii został uruchomiony przez dyrektora generalnego Meizu Technology, Bai Yongxiang, i stwierdził, że ma to na celu doprowadzenie do najlepszych doświadczeń użytkownika za pośrednictwem tego metalu spreparowanego telefonu.

telefon-srebrno-czarny

Telefon jest wyposażony w ogromną 5.7″ ekran AMOLED o rozdzielczości 1080p. Ekran może pochwalić się 2.Krawędzie 5D (szkło łukowe) i jest wyposażony w ochronę Corning Gorilla Glass 3. Dzięki dość żywemu systemowi Flyme OS, ten wyświetlacz powinien zapewniać wspaniałe odwzorowanie interfejsu użytkownika!

Pod maską telefonu PRO 5 znajduje się Exynos 7420 Ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor taktowany zegarem 2.1 GHz z układem GPU Mali-T760. Dostępne są dwa warianty: 3GB RAM z 32 GB ROM oraz 4GB RAM z 64 GB ROM. A dla tych, którzy uwielbiają dodawać więcej pamięci, Meizu tym razem spełniło ich życzenie! Tacka Dual SIM pozwoli na użycie karty micro SD w jednym z gniazd sim, które pełnią podwójną rolę. Pamięć ROM jest dostarczana z USF 2.0 pamięci flash, a Meizu będzie jedną z pierwszych firm, które zaadaptują tę futurystyczną ofertę.

Przechodząc do aparatu PRO 5 ma Sony IMX230 f/2.0 moduł aparatu z tyłu, który oferuje 21.6 MP i widzieliśmy wiele telefonów z tym obiektywem w niedawnej przeszłości – Moto X serii na przykład. W aparacie zintegrowano również funkcję ogniskowania fazowego PDAF oraz ogniskowanie wspomagane laserowo, co znacznie poprawia szybkość ustawiania ostrości w trudnych warunkach oświetleniowych, umożliwiając tym samym wykonywanie naprawdę dobrych zdjęć przy słabym oświetleniu. Z przodu znajduje się aparat 5MP f/2.2 moduł aparatu, który może pochwalić się również opcją samowyzwalacza.

meizu2

Dzięki takim opcjom, jak skaner linii papilarnych z przodu, ładowarka USB typu C, która zasila baterię o pojemności 3050 mAh, Meizu FlymeOS 5.0 zbudowany w oparciu o system Android 5.1, solidna metalowa konstrukcja i genialny moduł aparatu Meizu PRO 5 z pewnością ma swoją stopę we właściwym kierunku, a zwłaszcza z ceną – 438 USD i 485 USD za wersje z 3 GB i 4 GB RAM warianty odpowiednio. Są też inne propozycje, takie jak OnePlus 2, Moto X Style i nowy Nexus 5X (cena nieznana) oraz Mi4C, które wydają się być nieco tańsze, a PRO 5 będzie musiał stawić czoła ostrej konkurencji.

Powiedziano nam, że PRO 5 pojawi się w Indiach za miesiąc i powinien być również konkurencyjny cenowo. Będziemy Cię informować.