Samsung wprowadza na rynek telefon Z2 z systemem Tizen, 4G VoLTE i ofertą JIO Partner Preview za Rs. 4590

Firma Samsung dobrze sobie radzi w segmencie flagowym, oferując bardzo udaną serię S7 i niedawno wprowadzonego na rynek Note’a 7, a także w segmencie budżetowym w postaci serii J i On. Jedną z głównych przyczyn sukcesu, zwłaszcza w przypadku telefonów budżetowych, jest łatwa dostępność w sklepach offline. Samsung przesuwa stawkę w wykorzystaniu sukcesu, wypychając kolejny telefon do segmentu budżetowego, tym razem z domowej produkcji Tizen OS która do tej pory nie odniosła większego sukcesu. Dzisiaj firma Samsung zaprezentowała telefon Z2 telefon w cenie 4 590 INR, spójrzmy, co ten telefon ma do zaoferowania.

samsung z2

Z2 jest wyposażony w mały 4″ wyświetlacz który posiada ekran o rozdzielczości 800*400 pikseli, tak, dobrze przeczytaliście, jest to ekran o rozdzielczości WVGA. Telefon wygląda jak odnowiona wersja serii Ace z dawnych lat, która była wyposażona w mały ekran. Łatwość trzymania, pewna ilość metalicznego pierścienia wokół i kultowy przycisk Home na dole sprawią, że Z2 będzie przypominał swoich kuzynów z linii Android firmy Samsung.

Pod maską Z2 znajduje się czterordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1.5GHz z 1GB pamięci RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 128GB za pomocą microSD. Telefon obsługuje również dwie karty SIM z Obsługa 4G z VoLTE i Samsung związał się z Reliance JIO dla oferty partnerskiej preview z tym telefonem, który nie jest złą opcją w ogóle, jeśli ktoś chce telefon z oferty JIO, ale nie chce zranić kieszeni dużo. Telefon jest zasilany baterią o pojemności 1500 mAh.

Jeśli chodzi o aparat fotograficzny, ma on 5 MP i 0.Kamera 3 MP VGA z przodu. Telefon posiada również obsługę S Bike, którą widzieliśmy już w seriach J i On. Telefon działa na najnowszym systemie 2.2 wersja systemu Tizen i nie zajmie użytkownikom wiele czasu, aby się do niego przyzwyczaić, ponieważ funkcje są bardzo podobne do tych z systemu Android.

W cenie wynoszącej 4 590 INR, Z2 jest przyzwoitą propozycją dla osób, które szukają drugorzędnego telefonu, który można łatwo kupić i który ma dobre wsparcie posprzedażowe. A jeśli ktoś zdecyduje się na zakup, nie ma nic lepszego niż teraz, ponieważ ten telefon ma wsparcie JIO partner preview. Interesujące będzie zobaczyć, jak Z2 będzie się sprzedawał, ponieważ utoruje to drogę dla kolejnych telefonów Samsunga z systemem Tizen OS, jeśli sprawy potoczą się w zamierzonym przez Samsunga kierunku. Jeśli chcesz go mieć, możesz go kupić w PayTM lub w dowolnym lokalnym sklepie.