Xiaomi prezentuje MIUI 7 w wersji Global – 7 kluczowych funkcji, o których powinieneś wiedzieć

Wszyscy wiemy, że MIUI jest jednym z najbardziej powszechnie przyjętych i jednym z najlepszych niestandardowych ROM-ów Androida. Mimo że jest bogaty w funkcje i wygląda na wierną kopię iOS, zawiera wiele elementów, które mają znaczenie i ułatwiają codzienne życie użytkownika. Jedną rzeczą, użytkownicy zawsze marudzili na MIUI jest fakt, że są one zawsze o wiele za późno w przejściu do najnowszej wersji Androida, ale w końcu, mogą się cieszyć – MIUI teraz przenosi się do wersji 7, do Android Lollipop 5.1.1 i będzie teraz dostępna globalnie dla wielu urządzeń. Aplikacja została wprowadzona na rynek globalny podczas imprezy w Delhi, na którą przybyli fani i użytkownicy z wielu stron świata! Przyjrzyjmy się najważniejszym funkcjom, które MIUI 7 wprowadza i jak dobrze jest to aktualizacja w stosunku do MIUI 6:

1. Więcej kolorów, bardziej żywe: To jest jeden z aspektów, za który MIUI jest uwielbiane – kolory wszędzie! Każda ikona, każdy popup, przejście, a nawet coś tak rudymentarnego jak usuwanie aplikacji jest tak kolorowe. Widzieliśmy to w MIUI 6, a Xiaomi będzie kontynuowało prace nad tym, aby system operacyjny był bardziej kolorowy i żywy w MIUI 7. Na przykład ikona aplikacji aparatu ma niebieski i zielony pasek! Góry w aplikacji Galeria mają nowy odcień. Zakochasz się we wszystkich z nich.miui7
  2. Ulepszone menu Ustawienia: W miarę rozwoju systemu operacyjnego w aplikacji Ustawienia pojawia się coraz więcej elementów, ponieważ użytkownik stara się zaoferować użytkownikom coraz więcej opcji personalizacji i dostosowywania telefonu do swoich potrzeb. To, co przynosi MIUI 7, to ulepszone logiczne grupowanie opcji w określone sekcje, które pomogą użytkownikowi szybciej i łatwiej dotrzeć do tego, czego chce.
  3. Tryb dziecka: Podczas gdy widzieliśmy już “Tryb Lite” w MIUI, który zasadniczo pomaga starszym użytkownikom dzięki większym ikonom i uproszczonym opcjom, MIUI 7 wprowadza TRYB DZIECKA, który ma na celu wprowadzenie ograniczeń treści, których nie chcemy, aby oglądały dzieci. Zawiera dedykowane ustawienia tapet i ikon, które ułatwią dzieciom korzystanie z telefonu.tryb dziecięcy
  4. Ulepszona aplikacja Galeria: MIUI 7 wprowadza funkcję wykrywania twarzy i wykorzystuje ją do automatycznego sortowania zdjęć w aplikacji Galeria – jakie to fajne! To nie tylko ludzie, ale także zwierzęta domowe, a jestem pewien, że wielu z nas by się to spodobało. Jeśli ktoś poprosi Cię o udostępnienie zdjęć Twojego psa Brada, wystarczy, że przejdziesz do aplikacji Galeria, wybierzesz posortowane zdjęcia i szybko je udostępnisz.galeria
  5. Szybszy i sprawniejszy interfejs użytkownika: MIUI jest zawsze bogate w przejścia i animacje. Choć zwiększa to komfort użytkowania, ma swoją cenę – pogarsza wydajność systemu, a MIUI jest znane z tego, że bardzo źle radzi sobie z pamięcią RAM. Wszystko to spowalnia działanie aplikacji od momentu jej uruchomienia do powrotu do ekranu głównego. MIUI 7 wydaje się odpowiadać na te problemy, poprawiając czas reakcji nawet o 30% poprzez optymalizację mechanizmu planowania procesora, rygorystyczne zarządzanie aplikacjami w tle oraz efektywne wykorzystanie danych, wifi i usług lokalizacyjnych dla aplikacji. Aby to osiągnąć, Xiaomi nawiązało współpracę z technologią kompresji danych Opery. Wszystko to zwiększy żywotność baterii nawet o 10%, twierdzi Xiaomi.
  6. Lepszy i inteligentniejszy interfejs użytkownika: Podczas gdy MIUI 7 przynosi opcje zwiększenia rozmiaru czcionki do rozmiaru XXL, aby zaspokoić starszych ludzi, przynosi również wiele inteligentnych rzeczy, takich jak IVR Guidance, z którym nie będzie już trzeba słuchać całej mowy wielu usług, które wymagają, aby wybrać serię opcji, które mogą przeciągnąć cię do wielu minut dosłownie! Ściślejsza integracja z opaską Mi Band, która przełącza telefon w tryb DND, gdy wykryje, że zasnąłeś, oraz wysyłanie 5-sekundowego urywka wideo jako niespodzianki, gdy do kogoś dzwonisz! Wszystkie te drobne rzeczy wnoszą wiele sensu do interfejsu użytkownika, czyniąc go inteligentniejszym dla użytkownika.
  7. Motywy i personalizacja: Tak, zachowaliśmy to na koniec! Czym jest MIUI, jeśli nie milionem motywów w sklepie?! MIUI 7 przenosi motywy na zupełnie nowy poziom – pozwala na tworzenie własnych motywów dzięki zupełnie nowej opcji o nazwie MUSE. Jest on bardzo prosty w użyciu i każda osoba nietechniczna może stworzyć swój własny motyw – brzmi to zbyt fajnie i nie możemy się doczekać, aby to przetestować. MIUI 7 wprowadza także nowe smaczki, które można uznać za motywy, ale nie do końca są nimi. Wybranie jednej z opcji High Life, Rose UI, Pink Blush, Ocean Breeze zmieni cały wygląd interfejsu użytkownika i pozwoli dopasować go do Twojego nastroju lub jeśli jesteś kobietą i chcesz dopasować różowe akcesoria, które możesz mieć.

To tylko 7 najważniejszych cech siódmej wersji MIUI, o których chcieliśmy porozmawiać! Jest mnóstwo innych funkcji, takich jak 10 nowych ekranów blokady, które zmieniają się same, nowe motywy i inne. Więcej szczegółów podamy po tym, jak sami będziemy mieli okazję dokładniej przetestować MIUI 7. Wersja “Beta&#8221 systemu operacyjnego zacznie trafiać do następujących urządzeń od 24 sierpnia, czyli od najbliższego poniedziałku – Redmi 1s, Redmi 2, Mi 3, Mi 4, Mi 4i, Redmi Note 3G i 4G. Mi Pad NIE będzie częścią tego urządzenia.

Ostrzegamy, że chociaż powyższe urządzenia otrzymają MIUI 7, niektóre z nich są oparte na KitKat, podczas gdy inne są oparte na Lollipop, co jest naprawdę bummer. Czy ma to na celu zwiększenie sprzedaży najnowszych urządzeń, czy też jest to prawdziwe ograniczenie ze strony producentów SoC, dopiero się dowiemy.