Gionee wprowadza na rynek S6 Pro z 5.5″ wyświetlacz FHD, procesor Helio P10 SoC, 4GB RAM za Rs. 23,999

Podczas gdy Gionee jest nadal zajęte wprowadzaniem na rynek indyjski modelu S6s, wiele mówiło się o tym, że S6 Pro wkrótce trafi również na rynek indyjski. I plotki okazały się prawdziwe! Gionee oficjalnie zaprezentowało dziś S6 Pro. Podążając za trendem większości producentów OEM, Gionee również wprowadziło na rynek swój własny telefon Zestaw słuchawkowy VR który podobno jest kompatybilny z S6 Pro. Telefon kosztuje 23 999 INR, a zestaw słuchawkowy VR – 2 499 INR. Gionee dorzuca również darmową 3-miesięczną subskrypcję konta Saavn Pro, bardzo popularnej aplikacji do streamingu online, która oferuje zarówno angielskie, jak i najnowsze hity z wielu indyjskich języków regionalnych. Co więc oferuje S6 Pro w cenie Rs. 23 999, która jest zbliżona do ceny Mi5 i przecina cenę Lenovo Z2 Plus? Przekonajmy się

gionee-s6-pro

Model S6 Pro jest wyposażony w metalowa konstrukcja unibody który ma grubość 7.6 mm i waży zdrowo 170 gramów. Po raz pierwszy w rodzinie S6 widzimy, że skaner linii papilarnych został przeniesiony z tyłu na przód, w miejsce przycisku home. W tym miejscu znajduje się czujnik linii papilarnych jest teraz zajęte przez nowe, uśmiechnięte logo Gionee. Telefon jest dostępny w kolorach złotym i Rose Gold. Nie ma nic zbyt wyjątkowego w wyglądzie, ale teraz widzimy, że paski antenowe na górze i na dole są bardziej widoczne z tyłu telefonu, w czasie gdy reszta firm stara się je ukryć.

Telefon jest wyposażony w 2.5D zakrzywiony 5.5-calowy wyświetlacz IPS LCD pakowanie 1920*1080 pikseli, co sprawia, że jest to wyświetlacz Full HD z 401 pikseli na cal. Ekran jest chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Pod maską S6 Pro pracuje procesor Mediatek MT6755 Helio P10, który jest ośmiordzeniowym procesorem taktowanym zegarem o częstotliwości 1.8 GHz. Towarzyszy temu procesor graficzny Mali T860 i 4 GB pamięci RAM. Telefon posiada 64GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 256GB poprzez hybrydowe gniazdo SIM.

gionee-s6-pro

Telefon ma podwójną kartę SIM z 4G VoLTE wsparcie, ale jak wskazano wcześniej, jest to hybrydowe gniazdo. W telefonie znajdują się czujniki akcelerometru, żyroskopu, zbliżeniowy i kompasu. Jest wyposażony w 3130mAh Niewymienna bateria, która jest ładowana przez port USB Typu-C, który ma również wsparcie dla USB OTG. Ta bateria będzie zasilać Amigo 3.2, który jest zbudowany w oparciu o system Android Marshmallow.

Jeśli chodzi o aparat, telefon posiada Aparat 13MP Sony IMX258 z f/2.0 przysłony, która ma PDAF i zdolności autofokusa, z dwutonową lampą błyskową LED. Oprócz standardowych funkcji panoramy i HDR aparat obsługuje także funkcję dotykowej regulacji ostrości i wykrywania twarzy. Przedni aparat to 8MP z f/2.2 przysłony i obsługa szerokiego kąta.

gionee-vr-headset

Cena 23,999 INR, Gionee S6 Pro będzie dostępny za pośrednictwem kanałów offline od 1 października. Przy tej cenie i procesorze Helio P10, który nie jest tak popularny, S6 Pro wydaje się nieco droższy. Można łatwo pomyśleć o telefonach takich jak Mi5 firmy Xiaomi w cenie 22 999 INR z procesorem Snapdragon 820 i znacznie lepszym modułem kamery. Niedawno zaprezentowany Zuk Z2 Plus w cenie 20 999 INR z tym samym procesorem co Mi5 jest również kuszącą opcją. Nie mając nic jako opcji wyróżniającej, trudno byłoby Gionee naciskać na S6 Pro. Tylko czas pokaże, jak telefon będzie się sprzedawał.