Kamera Cloud TP-LINK NC220: Pierwsze spojrzenie, funkcje i korzyści

TP-LINK: Na pewno gdzieś już słyszałeś tę nazwę. Są światowym liderem wśród dostawców produktów bezprzewodowych sieci LAN i mają miliony klientów na całym świecie. Firma posiada szeroką ofertę produktów o ugruntowanej pozycji, od routerów po przełączniki, od serwerów druku po kamery IP. Wykorzystanie sukcesu tych dobrze działających produktów TP-Link firma wkroczyła również na obszar, który staje się coraz bardziej popularny, a jednocześnie ma ogromne znaczenie: Monitoring domu / biura w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed kradzieżą.

Pozwól, że przedstawimy TP-LINK NC220, aparat fotograficzny na dzień i na noc. To nie jest zwykły aparat fotograficzny, ale inteligentna kamera, którą można podłączyć do smartfonu lub tabletu z systemem Android / iOS, a także do laptopa lub komputera PC, aby móc prowadzić nadzór. Wraz z tą inteligentną kamerą oferowana jest usługa TP-Link Cloud, z którą telefon/tablet/komputer PC może się połączyć z dowolnego miejsca i zobaczyć, co dzieje się pod skanerem inteligentnej kamery.

NC220_un_V1_906_68_high_0_20150320160903

Wzornictwo:

Strona Kamera NC220 w chmurze jest bardzo poręczny, a jego cena wynosi 5.4″ wysokości i 3″ szerokości. Jest bardzo lekki i można go łatwo i ładnie postawić na każdej powierzchni. W zestawie jest też dwukierunkowa naklejka, która pomoże Ci mocno przykleić aparat do powierzchni. Do aparatu dołączone są śruby, dzięki którym można go zamontować na ścianie, przymocować do sufitu lub po prostu postawić na stole. Przednia część aparatu w kolorze białym to przetwornik 1/4″ Progressive scan CMOS o rozdzielczości 0.3 MP i f/2.8 obiektywów. Ma aż 4-krotne powiększenie cyfrowe. Ogólny projekt tego, co można nazwać okiem aparatu, jest bardzo dobry i atrakcyjny, estetycznie umieszczony. Pod obiektywem znajduje się dioda LED informująca o stanie połączenia. Cały zestaw jest zamontowany na podstawce, a z tyłu kamery znajdują się opcje resetowania. Widok z boku tej kamery natychmiast przypomni Ci lampę z filmów Pixara &#8211 nie sposób nie użyć określenia “Urocza”! ��

nc2201

Konfiguracja:

Konfiguracja nie zajmuje więcej niż 15 minut! I to łącznie z oprogramowaniem, które trzeba pobrać na komputer i urządzenia inteligentne. Do kamery dołączone są dwa kable: jeden, który podłącza się do gniazda LAN routera, i drugi, który zasila kamerę, umożliwiając jej działanie/ładowanie. Pobierz aplikację TP-Link na telefon z systemem Android lub iOS, a gdy dioda LED na kamerze zaświeci się na zielono, telefon powinien zlokalizować kamerę. Po sparowaniu wszystko gotowe! Procedura jest podobna, jeśli zamierzasz sparować komputer PC lub laptop.

Zrzut ekranu 2015-10-26 o godz. 9.09.55 PM

Funkcjonowanie:

NC220 oferuje aż 300MBPS bezprzewodowego połączenia Wi-Fi, które podobno działa stabilnie przynajmniej przez większość czasu, co pozwala na płynne przesyłanie strumieniowe nagrań. Urządzenie ma także możliwość rozszerzenia sieci Wi-Fi za pomocą jego funkcja przedłużacza co naszym zdaniem jest bardzo przydatną funkcją zwiększającą zasięg.

Aparat jest w stanie pracować nawet w całkowitej ciemności, w odległości nawet 18 stóp od oka. Może się to przydać, gdy zabraknie prądu lub ktoś wyciągnie bezpiecznik z gniazdka, aby spróbować się włamać.

Jedną z funkcji, która najbardziej przypadła nam do gustu, jest możliwość wykrycia niepokojącego dźwięku lub drastycznego ruchu, co może spowodować wysłanie powiadomienia na skonfigurowany adres e-mail lub FTP.

Nadzór:

Prowadzenie nadzoru jest bardzo proste – wystarczy uruchomić aplikację na telefonie i zobaczyć, co się dzieje lub zalogować się do chmury TP-LINK, aby zarządzać wszystkimi treściami i podglądem. Co jest również przydatne jest możliwość nagrywania tego, co oglądasz, które mogą być przechowywane jako dowód lub do wykorzystania w przyszłości.

nc220

Podsumowując:

Osobiście używamy produktów TP-LINK od lat i zawsze byliśmy fanami wspaniałych, trwałych produktów tej firmy. Obsługa posprzedażowa i wsparcie techniczne również są solidne. NC220 to kamera inteligentna działająca w oparciu o chmurę, której cena detaliczna wynosi 9999 INR ale jeśli w Twoim domu są osoby starsze, a Ty jesteś w biurze, masz sklep lub magazyn, który wymaga monitorowania w dzień i w nocy, lub po prostu pilnujesz podwórka, na którym mogą bawić się Twoje zwierzęta i dzieci, to jest to bardzo dobra opcja.

Łatwość konfiguracji, obsługi i możliwość nagrywania oglądanego obrazu z dowolnego miejsca sprawiają, że jest to produkt godny polecenia.