Xiaomi Redmi 2 wprowadzony do sprzedaży w Indiach za Rs. 6 999 | Szybkie spojrzenie i najważniejsze porównania

Xiaomi jest znane z wciskania wielu dobrych specyfików i oferowania telefonów w cenach dumpingowych – oops! ale nie zrobili tego w przypadku najnowszego Mi4, który w rzeczywistości rozczarował wielu fanów, którzy czekali na premierę prawie 10-12 miesięcy. Xiaomi zadało sobie wiele trudu, aby uzasadnić cenę, ale sprzedaż nie była tak wysoka, jak by sobie tego życzyli. Wracając do gry liczbowej, po wszystkich zapowiedziach sprzed tygodnia, Xiaomi zaprezentowało dziś model Redmi 2, następca bardzo udanego modelu Redmi 1S.

Model 1s był jednym z najlepszych telefonów dostępnych w tym przedziale cenowym, z aparatem 8 MP, który był trudny do pobicia, ale został wycofany z produkcji po ogłoszeniu Redmi 2. Ponadto, Xiaomi wprowadziło na rynek MiPad (procesor NVIDIA Tegra K1, 7.9″ wyświetlacz IPS, 2GB RAM, 16GB Flash (z możliwością rozszerzenia do 128GB za pomocą karty microSD), tylny aparat 8MP). Następca Redmi 2 ma na swoim koncie kilka poprawionych specyfikacji, z czego najważniejszą jest 4G. Spójrzmy na to, co Redmi 2, który idzie na sprzedaż z 24 marca, oferty:

redmi-2

Specs:

• Wyświetlacz – 4.7-calowy ekran IPS LCD, 720p HD z AGC Dragontrail Glass
  • Procesor – 1.Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Snapdragon 410 2 GHz, procesor graficzny Adreno 306
  • Pamięć – 8GB pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia do 32GB)
  • RAM – 1GB
  • OS – MIUI v6 oparty na systemie Android 4.4.4 KitKat
  • Bateria – 2200mAh – obsługuje Quick charge 1.0, ładuje się 20% szybciej niż 1s
  • Aparat – 8MP z tyłu, 2MP z przodu
  • Łączność – Dual 4G SIM (obsługa 4G i 3G na obu slotach kart SIM)
  • Kolory – biały, różowy, zielony, żółty, czarny szary

Redmi_2-10

Kluczowe punkty:

Widzimy więc aktualizację procesora, która zapewnia obsługę 4G. Bateria również została nieznacznie zwiększona, co zostanie docenione po tym, jak wszyscy marudzili na słabą żywotność baterii w Redmi 1S po pewnym czasie. Wydaje się jednak, że najnowsza aktualizacja to poprawiła. Przednia kamera również została lekko ulepszona w postaci kamery 2MP. Jednak 1GB RAM pozostaje bez zmian. Podczas gdy większość z nas będzie narzekać na ten jeden, zwłaszcza po obejrzeniu słabego zarządzania RAM w Redmi 1s, Xiaomi twierdzi, że całkowicie nowy MIUI v6 powinien działać płynnie i 1GB będzie wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby uruchomić kilka aplikacji i Hugo stwierdził w premierze, że Redmi 2 będzie oferować 50% wyższą wydajność procesora w porównaniu do Redmi 1S. Co więcej, Redmi 2 waży 133 g (25 gramów mniej niż Redmi 1s) i ma niewielkie rozmiary.

The Ograniczony edycja Redmi 2 z 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej będzie dostępny później w ograniczonych ilościach.

Bliscy rywale:

Wraz z premierą Redmi 2 na polu bitwy ‘entry-level” zrobiło się tłoczniej niż kiedykolwiek wcześniej! Moto E (2015) została zaprezentowana dwa dni temu i już trafiła do sprzedaży, a bardzo udany Lenovo A6000 będzie teraz rywalem do pokonania przez Redmi 2. Mamy nadchodzący artykuł, w którym umieścić trzy head-to-head i zobaczyć, jak pasują do siebie i kto wychodzi jako zwycięzca na pierwszy rzut oka, więcej na podstawie specyfikacji, projektowania i cen.

Wstępne spostrzeżenia:

Kiedy porównamy wszystkie trzy telefony, wnosząc pojęcia, myśli i doświadczenia z wcześniejszego korzystania z Redmi 1s i Lenovo A600, Redmi 2 będzie preferowany tylko ze względu na MIUI v6, wspaniały aparat i wsparcie 4G. Lenovo A6000 jest nie mniej dobrym urządzeniem, ale interfejs Vibe UI ma przed sobą długą drogę do przebycia (a widzieliśmy, że zawiera wiele elementów skopiowanych z MIUI)!). Mamy nadzieję, że Xiaomi pozbyło się okropnych problemów z nagrzewaniem, które można było zaobserwować w Redmi 1s, a także słabego zarządzania pamięcią RAM. W ciągu najbliższych dni będziemy testować to urządzenie i jeśli tylko zostaną rozwiązane wymienione wyżej problemy, Redmi 2 w cenie 6999 INR będzie trudny do pobicia! A tuż za rogiem jest YUREKA w cenie 8 999 INR, jeśli możesz trochę naciągnąć, zaufaj nam, że będzie to godny polecenia produkt!

Dostępność Redmi 2 będzie dostępny wyłącznie w serwisie Flipkart, rejestracja rozpoczyna się dziś o godzinie 18:00. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 24 marca.