Nagrywaj ekran urządzenia w systemie Android 4.4 KitKat z aplikacją „Screen Recorder”

Jedna z natywnych funkcji systemu Android 4.4 (KitKat) jest możliwość nagrywania ekranu, która pozwala na przechwytywanie nagrań wideo lub screencast zawartości ekranu urządzenia. Jest to naprawdę przydatne dla programistów, którzy mogą zaprezentować swoją aplikację i tworzyć samouczki. Proces nagrywania ekranu na KitKat nie jest jednak taki prosty, ponieważ trzeba uruchomić polecenia powłoki przez ADB, co wymaga Android SDK i połączenia USB z komputerem. Domyślnie narzędzie wybiera rozdzielczość wyświetlacza urządzenia w bieżącej orientacji, bitrate wideo 4Mb/s, maksymalny czas nagrywania 180 sekund (3 minuty), a wideo jest zapisywane w urządzeniu jako plik MP4.

Być może, jeśli chcesz łatwo nagrać wideo bezpośrednio na urządzeniu bez użycia ADB i komputera, to istnieje kilka aplikacji w Google Play, aby wykonać to zadanie. Choć w telefonie urządzenie powinno być zrootowane zanim będziesz mógł skorzystać z tego najwygodniejszego rozwiązania. Jedną z takich aplikacji jest ’Rejestrator ekranu dla KitKat’, dostępna za darmo w sklepie Play i bez żadnych ograniczeń.

scr2      scr

Ta aplikacja sama wykonuje polecenie nagrywania ekranu. Ma czyste i ładne UI, można wybrać preferowaną rozdzielczość wideo, czas nagrywania, bitrate i licznik. Następnie wystarczy stuknąć przycisk „Nagraj”, aby rozpocząć nagrywanie. Aplikacja pokazuje stan nagrywania w powiadomieniach, odtwarza dźwięk i wibruje po rozpoczęciu i zakończeniu nagrywania. Aby nagrywać w trybie poziomym lub pionowym, obróć tę aplikację do pozycji poziomej, aby nagrać aplikację poziomą, i do pozycji pionowej, aby nagrać aplikację portretową. Nagrane wideo zostanie zapisane w folderze /sdcard/ScreenRecorder/.

Uwaga: Aplikacja wymaga roota, więc po wyświetleniu monitu przyznaj dostęp do roota.

– Pobierz Screen Recorder dla KitKat

Osoby zainteresowane nagrywaniem ekranu bez dostępu roota do urządzenia, przy użyciu narzędzia ADB z wiersza poleceń Android SDK przez połączenie USB, mogą postępować zgodnie z poniższą instrukcją ten przewodnik by HowToGeek.

przez  [mask_link href="http://techtrickz.com/how-to/enable-screen-recording-on-android-4-4-kitkat-without-adb/" target="_blank"]techtrickz[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka