Recenzja Lenovo A6000 Plus – solidny jak skała telefon klasy podstawowej

Lenovo sprzedało 3,00,000 w krótkim czasie wprowadziła na rynek swój pierwszy w historii telefon w postaci modelu Vibe UI A6000 za najniższą cenę 6999INR. Ludzie oszaleli nie tylko z powodu specyfikacji, ale także z powodu ZAUFAJ związane z marką i jej bezkonkurencyjną obsługą posprzedażową. Marka Lenovo zawsze kojarzyła się z solidnymi urządzeniami i w tym kontekście nadal ma się dobrze! Wykorzystując ten słodki sukces, firma wydała nieco ulepszoną wersję A6000 i nazwała ją A6000 Plus i chłopcze, czy to nie pokrzyżowało planów Xiaomi z ich długo obiecywaną “limitowaną edycją” Redmi 2, która naszym zdaniem nigdy nie pojawi się, biorąc pod uwagę obecną sytuację i dotychczasowe osiągnięcia Xiaomi w dotrzymywaniu obietnic.

Czy więc A6000 Plus jest godnym uaktualnieniem?? Czy to uzasadnia 500INR ekstra, że żąda? Cóż, w jednym aspekcie nie ma to znaczenia, ponieważ model A6000 został wycofany z produkcji, więc głównym pytaniem jest to drugie. Pozwól, że zapoznamy Cię z wszystkimi szczegółami dotyczącymi telefonu, a my pozwolimy Ci podjąć świadomą decyzję, czy kupić, czy nie, czy też wybrać inną alternatywę!

Co jest w pudełku?

IMG_20150524_074454

  • A6000 Plus
  • Bateria
  • Jedna osłona ekranu
  • Kabel USB
  • Adapter ładowania
  • Skrócona instrukcja obsługi

Projekt & Wyświetlacz:

Podobnie jak jego poprzednik, A6000 Plus jest dostępny w cenie 8.2 mm gruby i waży 128 gms. Choć z tego opisu wynika, że jest to urządzenie lekkie do trzymania, to pozostałe wymiary (141*70 mm) dają do zrozumienia, że jest to poręczne urządzenie, które posiada 5-calowy ekran który mieści w sobie aż tyle 294 pikseli na cal o rozdzielczości 1280*720. Cóż, nic nadzwyczajnego, ale nie jest też źle, biorąc pod uwagę cenę (Przekonasz się, że powtarzam to już wiele razy!), ale nie możemy nie narzekać, że jest brak ochrony w postaci szkła Gorilla Glass lub czegoś. Redmi 2 i Yuphoria są wyposażone w ochronę, a ich wyświetlacze są nieco lepsze pod względem odwzorowania kolorów, ale A6000 Plus ma cieplejszy ekran i dla niektórych może nie być naprawdę atrakcyjny. Przyciski pojemnościowe są umieszczone u dołu, ale nie są podświetlane, co w sumie jest uciążliwe, ale stało się powszechne w większości telefonów, które próbują ciąć koszty. Zenfone 2 jako flagowe urządzenie nie ma podświetlenia – cholera! Jest to taki ból, aby go używać w nocy i trzeba polegać na ekranie, aby dać ci informację zwrotną poprzez słabe wibracje mówiąc ci hej, tu jestem!

Przód   IMG_20150524_075255

IMG_20150524_074953

Ogólna konstrukcja to prosta, wąska, prostokątna płyta! Przyciski zasilania i głośności po prawej stronie, które zapewniają dobrą reakcję na dotyk, 3.Gniazdo audio 5 mm oraz gniazdo ładowania micro USB (raczej dziwny wybór umiejscowienia!) na górze. Po drugiej stronie nie ma nic i na dole też. Z tyłu telefonu znajduje się aparat 8 MP z pojedynczą lampą błyskową LED oraz para głośników na dole, które są zasilane przez Dolby Digital, co zapewnia niesamowitą jakość dźwięku (więcej na ten temat później) Zdejmij cienką pokrywę z tyłu, a zauważysz baterię 2300 mAh, którą można wyjąć/wymienić, dwa gniazda kart sim, które mogą korzystać z 4G LTE oraz gniazdo micro SD.

Dół – ten sam wyświetlacz i konstrukcja jak w A6000, ale z niewielką poprawą w renderowaniu kolorów na wyświetlaczu.

Wydajność:

Tak więc A6000 Plus jest napędzany przez 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 o prędkości 1.2 GHz, z 2 GB pamięci RAM (o 1 GB więcej niż w A6000) i 16 GB (o 8 GB więcej niż w A6000) pamięci flash, którą można rozszerzyć do 32 GB przez micro SD.

UI: Wszystkie powyższe elementy zasilają Vibe UI działa w oparciu o system Android KitKat. Chociaż Vibe UI przeszedł długą drogę, stając się stabilnym i ulepszonym OS, jest tak wiele z ramp-up musi przejść, zanim będzie mógł stanąć na podium, gdzie MIUI v6 (Redmi 2) i CM12 (Yuphoria) siedzą ładnie popijając słodki sukces. Wybór kolorów na ikonach jest naprawdę dziecinny i momentami razi w oczy. Jest jednak kilka przydatnych aplikacji, które pozwalają zarządzać uprawnieniami, bezpieczeństwem i pamięcią RAM, a także menedżer motywów, w którym znajduje się mniej niż 5 motywów do odtwarzania w razie nudy. Przejścia są płynne, ale gdy w tle otwartych jest więcej niż 5-6 aplikacji, Vibe UI zaczyna wykazywać oznaki walki z zacinaniem się i lagami. Nie odnotowaliśmy jednak żadnych przypadków awarii aplikacji ani FC, co jest dobrym znakiem.

Screenshot_2015-05-23-19-41-23  Screenshot_2015-05-26-05-33-29  Screenshot_2015-05-26-05-32-52

Screenshot_2015-05-26-05-33-10  Screenshot_2015-05-26-05-32-42  Screenshot_2015-05-23-22-56-26

Przesuń palcem w dół menu przełączania od góry, a wszystkie ikony są upchane i sprawiają wrażenie zbyt zatłoczonych. Na początku trzeba się natrudzić, by odnaleźć ikonę ustawień – Lenovo naprawdę może poprawić interfejs użytkownika. Jeśli miałeś zainstalować Nova Launcher i załadować go z Moonshine Icon pack można rzeczywiście sprawić, że rzeczy wyglądają znacznie lepiej i toczyć się dalej! Zobacz różnicę, a będziesz wiedział, o czym mówimy

Screenshot_2015-05-23-22-55-36   Screenshot_2015-05-23-22-55-50

Ogólnie rzecz biorąc, wydajność jest przyzwoita, a dzięki dodatkowemu 1 GB RAM widać niewielki wzrost. Przeprowadziliśmy testy w benchmarku AnTuTu i uzyskaliśmy wynik około 20 tys. punktów, czyli mniej więcej tyle, ile osiągają Redmi 2 i Yuphoria. Stąd ich wyrównana walka!

Screenshot_2015-05-23-20-05-48

Gaming:

Przejdźmy do konkretów i powiedzmy, że to NIE jest urządzenie do długotrwałego grania! Uruchomiliśmy Asphalt 8, Sonic Run i inne gry tego typu i A6000 Plus poradziła sobie z nimi dobrze, ale nie bez sporadycznych zacięć. Lepiej jest zamknąć wszystkie inne aplikacje w tle, gdy chcesz grać, aby zapewnić najlepszą wydajność telefonu. Głośniki z systemem Dolby Digital są bardzo dobre i na pewno poprawią wrażenia z gry, tym bardziej, jeśli weźmiesz ze sobą parę dobrych słuchawek.

Żywotność baterii:

Świetna strona – tu tylko jedno słowo! Spośród wszystkich telefonów w tym przedziale cenowym A6000 Plus zapewnia najlepszy czas pracy na baterii. Stale uzyskujemy więcej niż 4.5 godzin pracy w trybie SOT, czyli całkiem nieźle. Nasz schemat użytkowania wyglądał następująco:

  • 2 godziny jedno połączenie
  • 1 godzina przeglądania
  • 30 minut korzystania z aplikacji WhatsApp
  • 30 minut muzyki
  • 100 kliknięć w aparacie

Jeśli nie jesteś użytkownikiem aparatów power, nie musisz się martwić o noszenie ze sobą banku energii, aby uzupełnić energię w telefonie w środku dnia.

Połączenia i odbiór sygnału:

W tym dziale nie można narzekać! Wypróbowaliśmy sieci 2G, 3G i 4G, a także Dual SIM. A6000 Plus nie miał problemów z obsługą połączeń, czy to przez słuchawki, czy przez głośniki. Odbiór sygnału jest najlepszy spośród wszystkich telefonów w tym przedziale cenowym. Widzieliśmy, że Redmi 2 jest najsłabszy wśród wszystkich telefonów tutaj i byliśmy słodko zaskoczeni.

Multimedia:

W A6000 Plus zastosowano technologię Dolby Digital, która naprawdę wzbogaca wrażenia multimedialne, co można jeszcze bardziej docenić po podłączeniu słuchawek. Jakość dźwięku jest wyraźna, tony wysokie są dobrze odwzorowane, podobnie jak basy. Filmy były odtwarzane bez zarzutu, ale przy długich występowały chwilowe szarpnięcia, co jest nieco niepokojące, ale w tym przedziale cenowym trzeba z tym żyć!

Aparat:

aparat 8 MP z pojedynczą lampą błyskową LED i aparat 2 MP z przodu. Ten duet jest naprawdę zdolny do zrobienia kilku bardzo dobrych zdjęć! Ale prawdę powiedziawszy, aparat w Redmi 2 jest z łatwością NAJLEPSZY w tym przedziale cenowym/kategorii – od robienia dobrych makr do obsługi ekspozycji i głębi ostrości oraz balansu bieli, a także przyzwoitego trybu nocnego, Xiaomi przybiło go, jeśli chodzi o aparat w Redmi 2.

Aparat A6000 Plus robi bardzo dobre zdjęcia w świetle dziennym, ale źle radzi sobie z ekspozycją. Jeśli chodzi o słabe oświetlenie, szczegółowość jest gorsza, podobnie jak ekspozycja – starając się, by zdjęcia były jasne, aparat stosuje dodatkową metodę ekspozycji, przez co kilka fragmentów zdjęć jest czasem całkowicie rozmytych. Zbliżenia wychodzą dość przyzwoicie, a ustawianie ostrości jest całkiem imponujące! Bardzo podobał mi się ten dziwny efekt dźwiękowy przy zmianie ostrości �� Oto on kilka próbek abyś wiedział, jak telefon radzi sobie w różnych warunkach:













Co nam się podobało:

  • Wykończenie obudowy
  • Żywotność baterii
  • Aparat (światło dzienne, ostrość i zbliżenia)
  • Multimedia
  • Szybkie działanie przy normalnym użytkowaniu
  • Cena
  • Obsługa posprzedażowa

Co nam się nie podobało:

  • Vibe UI
  • Brak obsługi OTG
  • Brak podświetlanych klawiszy nawigacyjnych
  • Brak ochrony dla wyświetlacza
  • Aparat (przy słabym oświetleniu)

Pochodzący z 7,499INR, A6000 Plus jest 500INR więcej niż Yuphoria (pochodzi około tych samych specyfikacji), i Redmi 2 (pochodzi z mniejszą ilością pamięci RAM i pamięci flash). Ale to powiedziawszy, Lenovo zawsze zapewnia dobrą jakość konstrukcji, wykończenia i obsługi posprzedażowej, która jest najlepsza w klasie z ogromnym marginesem, na czym cierpi większość firm. Dzięki solidnemu czasowi pracy na baterii i dobrym wrażeniom multimedialnym, A6000 Plus osiąga dobre wyniki w większości działów, ale nie pokonuje Redmi 2 w dziale aparatu, ale i tak wypada całkiem nieźle! Ze względu na wszystkie dobre czynniki, o których wspomnieliśmy, A6000 Plus jest bardzo polecany, NIEZAWODNY urządzenie i nie zawiedzie Cię, ponieważ jakiekolwiek negatywy istnieją, są one dość niewielkie (biorąc pod uwagę przedział cenowy!). Po prostu kup go!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka